Helgen 25-26 januar var det klart for Norgescup runde 3 i Touring Stock. Løpet ble arrangert i gymsalen på Os Barneskule. Fredag var det full rigging, ETS teppene ble rullet ut og en nydesignet layout ble gjort klart på ca 3 timer. Alt lå tilrette for en fin løpshelg med onroadbilene.
Det ble kjørt Norgescup løp i klassen 1:10 Touring stock, her stilte det 11 førere til start. Det var og flere support klasser. I 1:10 touring FWD stilte det 4 førere, i klassen 1:12 track stock stilte det 3 førere, i M-Chassis var det 7 førere på plass og i Tamiya Lastebilklassen var det 6 biler på startlinjen.
Lørdagen var det klart for 2 seedingsrunder og 3 kvalifiseringsrunder. det ble kjørt et stramt tidskjema, for trangt mente noen mens andre var fornøyd med det. Det ble justert til søndag men førte da til at løpet kom igang litt tidligere.
Kvalifisering:
I Touring klassen var det Trond Sætre som satte de raskeste rundene og kjørte inn til seier i de 2 første kval.rundene. Dette såg lovende ut for Trond, men Audun Hagesæter svarte med å vinne de 2 neste rundene, og satte løpets beste runde i siste kvalifisering og det var nok til å få første startspor i finalen.
I 1:12 track stock gjorde Trond Sætre jobben med å sikre seg første startspor.
i Touring FWD var det veldig tett mellom Arve Hagesæter og Fredrick Garcia. begge vant hver sine 2 kvalifiseringsrunder, men Fredrick hadde kjørt inn til beste tid i de to tellende omgangene så dermed ble det første startspor på han.
M-Chassis gjengen hadde litt forskjellig nivå på førerne. Men Fredrick Garcia hadde full kontroll på M-08`en sin og suste inn til første startspor.
Dagens viktigeste klasse var Tamiya Lastebil ble det hevdet av noen. Her var full trøkk når de vaiet rundt banen. Torstein Tveit hadde farten inne og vant 3 av kval.omgangene. Dermed så var han i føste posisjon til finalene startet.
Finaler:
I Touring hadde Audun Hagesæter første startspor, han hadde en plan om å kjøre uten feil slik at han kunne holde Trond Sætre bak seg. Den planen gikk desverre ikke for Audun. Trond kjørte meget bra og sikret seg seier i de 2 første finalene og dermed seieren i Touring klassen. Audun Hagesæter og Fredrick Garcia kjempet om de 2 siste pallplassene. Audun Hagesæter sikret seg seier i siste finale siden Trond stod over den og dermed ble det 2. plass på Audun og 3. plass på Fredrick.
I 1:12 Track Stock var det spenning til siste finale da Trond Sætre hadde en seier og Sven Erik Haaland hadde en seier. da starten gikk i siste finale holdt alle 3 bilene samme tempo, men Trond fikk sine meter litt etter litt og dro til slutt seieren i land. Trond Sætre vant forran Sven Erik Haaland og Jostein Helland.
I FWD klassen var det 3 spenende finaler med god fighting mellom Fredrick Garcia og Arve Hagesæter om seieren. de to kjørt en katt og mus lek med å jage hverandre rundt banen. Men Fredrick hadde det som skulle til for å sikre seg seieren, Arve Hagesæter ble nr 2 og Conrad Rye-Holmboe fikk tredje plass.
I M-Chassis Hadde Fredrick Garcia full kontroll og vann de 2 første finalene. Han sikret seg dermed seieren forran Sven Erik Haaland og Marcus Mikkelsen fikk tredje plass.
Lastebil klassen hadde alt som skulle til for at det ble spennede. Eric Aksdal sikret seg seier i første finale, Torstein Tveit forsvarte seg godt nok til å sikre seier i andre finale, men ble jaget at Marcus Mikkelsen slik at Torstein måtte jobbe hardt for seier i finale 2. I siste finale hadde Marcus planer om å utfordre Torstein. Han fikk tilslutt betalt i en nydelig forbikjøring i svinget etter tellesløyfen, når Marcus endelig kom seg forbi så han seg ikke tilbake og fikk seier i siste finale. Men Torstein Tveit fikk tilslutt seieren forran Marcus Mikkelsen og Eric Aksdal.
Resultater fra løpet finner du her. Trykk inn på den klassen du ønsker og deretter rankinglist/final